Міжнародна діяльність

Кафедра англійської мови співпрацює з Корпусом Миру США з 1998 року. З грудня 2012 року по грудень 2014 року на кафедрі працює волонтер Корпусу Миру Ребекка Босхарт (Rebecca Bosshart) з кафедри англійської мови університету штату Невада у Лас Вегасі. Вона викладає курси з писемного мовлення для студентів 2 курсу (1-2 семестри 2013 – 2014 н.р.) та усного мовлення (2 семестр 2013-2014 н.р.). Ребекка Босхарт організувала культурно-освітній англомовний клуб English Club, який регулярно працює на факультеті.

Кафедра англійської мови співпрацює з програмою ім. Фулбрайта. У вересні – жовтні 2013 н.р. за програмою ім. Фулбрайта проф. Альберт Рінґельштейн прочитав курс лекцій з американських студій (про конституцію та право США).

У жовтні 2013 року на кафедрі англійської мови проходила десятиденне стажування доц. Світлана Дивитакова з університету м. Велико-Тирново, Болгарія. Програма стажування включала: ознайомлення з навчально-методичними матеріалами кафедри, відвідання лекційних та практичних занять викладачів кафедри, навчально-пошукову роботу в бібліотеці ЧНУ.

Викладачі та студенти кафедри англійської мови проходять наукове та навчальне стажування в закордонних вузах в межах різних міжнародних програм:

 1. Асистент кафедри М.Твердохліб у Вільному університеті м. Берлін, Німеччина (жовтень 2013- березень 2014 рр.) за програмою «Еразмус Мундус»;
 2. Студентка 3 курсу У. Фурів приймала участь у навчальному турі по Польщі у 2013 р., організованому для студентів міжнародним відділом ЧНУ. З 1.08.2013 р. по 30.06.2014 навчається в американському вузі за програмою «Ради міжнародної діяльності та обміну США» IREX.  
 3. Студент 4 курсу Д.Пастущак навчався в університеті м. Грац, Австрія за програмою «Еразмус Мундус» з 1.09.2013 по 14.02.2014 рр.
 4. Студенти 2-4 курсів приймають участь у культурній програмі «Work and Travel USA”.

Кафедра англійської мови забезпечує читання низки навчальних курсів для студентів по обміну з університетів-партнерів. У вересні-грудні 2013 р. О.В. Венкель проводила заняття зі студентом з університету м. Лок-Хейвен.

Студенти 2 курсу А. Драпак, Н. Ціпліцька, О. Колісник розпочали семестрове навчання в університеті м. Слупськ, Польща.

Викладачі кафедри англійської мови щорічно приймають участь у різноманітних міжнародних науково-практичних конференціях та літніх школах: 6 викладачів – у закордонних міжнародних конференціях та 15 – у міжнародних конференціях, що проводились на території України; асистент кафедри М.В. Лукащук у липні 2013 року приходив стажування у Міжнародній літній школі “Teacher Development Summer Institute” в м. Одеса.

Наукове співробітництво

Міжнародне наукове та науково-технічне співробітництво:

 

 •  Співробітництво з представництвом Корпусу Миру (США) в Україні – реалізуючи один з напрямків діяльності цієї організації, а саме викладання англійської мови, з листопада 2012 та протягом 2013 року на кафедрі працює волонтерка Корпусу миру Ребекка Босшарт (RebeccaBosshart). Дипломований спеціаліст з журналістики, п. Босшарт бере участь у викладанні практичного курсу з письма англійської мови для студентів 2-го курсу та очолює гурток „EnglishClub”, діяльність якого спрямована на розвиток мовленнєвих навичок студентів, на ознайомлення студентів з культурою англомовних країн. Як результат роботи гуртка здійснюється видання студентської газети (двічі у семестр). Альберт Рінґельштейн викладає курс лекцій з американських студій.
 • Центр квантитативних досліджень (Бохум, Німеччина). У видавництві RAM-Verlag регулярно публікують свої праці викладачі кафедри.
 • Університет Велико Търново, Болгарія (педагогічне стажування).
 • Університет PomeranianUniversity, Слупськ, Польща (стажування студен­тів 3 курсу).
 • Саскачеванський університет, Канада (з 2000 року, на громадських засадах).
 • Лок-Хейвенський університет, США (з 2000, на громадських засадах).
 • Сучавський університет, Румунія (розробка наукової теми).
 • Наукові публікації у закордонних виданнях.

Comments are closed