Лекція з корпусної лінгвістики для студентів спеціальності “Філологія”

Студенти 2 курсу та 5 курсу спеціальності «Філологія» прослухали гостьову онлайн лекцію «Корпуси текстів і їхній потенціал для лінгвістики: від теорії до практики», яку прочитав доктор філологічних наук, професор, доцент Економіко-гуманітарного університету у Варшаві (Польща), професор Київського національного лінгвістичного університету (Україна), Ян Капранов.

Під час проведеного заходу студенти ознайомилися з ключовими поняттями корпусної лінгвістики, ознаками та типами корпусів, дізналися про призначення корпусу, приклади корпусних ресурсів англійської та української мов. Слухачам також було продемонстровано, як працювати з Британським національним корпусом для аналізу частотності та сполучуваності лексем, як застосовувати паралельний корпус текстів OPUS в перекладацькій діяльності, та які ресурси можна використовувати для створення власного корпусу текстів.