Лекція для студентів кафедри англійської мови спеціальностей 035 «Філологія» та 014 «Середня освіта» з питань академічної доброчесності

19 квітня 2022 заступник директора бібліотеки ЧНУ з питань інформаційних технологій Олег Іванович Шилюк провів лекцію для студентів четвертого і п’ятого курсів кафедри англійської мови спеціальностей 035 «Філологія» та 014 «Середня освіта» з питань академічної доброчесності. Студенти зацікавлено слухали про вимоги до написання наукових та дослідницьких робіт, про дотримання принципів академічної доброчесності, про правила цитування та покликання на наукові джерела. Особливий інтерес викликали питання цитування уривків з художніх творів чи великих оригінальних фрагментів з матеріалу дослідження, адже правильне представлення у дослідженні цитат – запорука успішної перевірки роботи за програмою UNICHECK, яка використовується у ЧНУ для бакалаврських і магістерських проектів. Олег Іванович розповів про роботу програми UNICHECK та наголосив на деяких помилках, яких допускаються студенти про написанні наукових праць. Щиро дякуємо Олегу Івановичу за інформативну лекцію!

Відгуки студентів:

Надія Каба: «Зустріч із Олегом Івановичем була для мене надзвичайно корисною та допомогла мені дізнатися більше про академічну доброчесність. Оскільки я навчаюся на 1 курсі магістерської програми, для мене особливо вагоме значення має написання магістерської роботи, і, звичайно ж, механізм перевірки наукових праць на плагіат. Я мала змогу почерпнути нові знання про різницю між академічним плагіатом та порушенням авторського права. Крім того, мене завжди цікавили правила виконання наукових цитувань та посилань, і Олег Іванович сьогодні ще раз їх розповів та проілюстрував конкретними прикладами. Найбільш інформативною частиною для мене стала розповідь про особливості роботи платформи UNICHECK, адже саме з її допомогою перевіряють тексти на ознаки плагіату. Також цінною для мене була можливість задати питання, пов’язані саме з моєю науковою роботою.»

Софія Буртник: «Сьогодні на онлайн зустрічі я мала чудову можливість детально розглянути положення про академічну доброчесність, про всі її прояви та можливі порушення, а також способи уникнення помилок та схожості тексту у наукових роботах. Пізнавальними для мене були приклади перевірки студентських робіт на плагіат системою Unicheck, а також розбір типових помилок, які часто допускають студенти. Завдяки зустрічі я поглибила свої знання про правильне цитування та непряме посилання на джерело, дізналася про тонкощі написання та перевірки студентських письмових робіт.»

Катерина Шульженко: «Зустріч із представником бібліотеки ЧНУ була інформативною, особливо для тих студентів, які не знали особливості роботи програми Unicheck. Я мала нагоду запитати у пана Шилюка питання, які мене цікавили щодо написання курсової роботи. Дуже рада, що наша кафедра влаштовує такі лекції, адже це прекрасний шанс послухати експерта. Такі зустрічі корисні для всіх, хто зацікавлений у якісному виконанні наукової роботи.»